O chatě

Chata Tyra

 

Chata Tyra je určena pro rekreaci a společné pobyty dětí, dorostů a mládeží z církví a z  církevních či charitativních organizací. Není určena pro rodinnou rekreaci.

Kapacita chaty je v letních měsících 38 lůžek (z toho je 9 lůžek dvojitých pro děti), dále je možno použít ke spaní prostor na půdě, kde je 20 matrací, tedy celkem 58 osob v chatě.

V létě je možno využít prostor na patře ve stodole cca 10 osob (spíš sportovní ubytování)

V zimních měsících odpadá prostor na půdě, kapacita se zmenší cca o 20 lůžek tedy na 38.

Postele jsou opatřeny prostěradly, pro spaní se používá vlastní spací pytel. Z hygienického hlediska je nutno si vzít vlastní prostěradlo.

Po předchozí domluvě se správcem chaty je možnost pro spaní použít prošívané deky (cca 15ks). Je ale nutno mít vlastní povlečení.

 

Pokoje jsou následující:

1 – 3 postele

2  - 3 postele – (průchozí z č.1)

3  - 4 postele (2x dvojitá – 6míst)

4  -  7 postelí (2x dvojitá, 2x poschoďová – 9míst)

5  -  6 postelí (2x dvojitá, 2x poschoďová – 8míst)

6  -  6 postelí (3x dvojitá, 1x poschoďová – 9míst)

půda  -  10 + 10 matraček

stodola  -  10 matraček

 

 

V prostorách chaty se chodí v přezůvkách, zvláště do pokojů a do společné haly. Kapacita haly je těch 35 – 40 osob, je možno použít krb.

 

V suterénu budovy je kuchyň a jídelna. Kuchyň je běžně vybavena, vaří se na plotně, topí se dřívím, je tam el. trouba 2x, plynová varná stolička, indukční dvouvařič, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice 2x, ruční šlehač. Ve spíži je lednička (80l) a mrazmička, v místnosti před kuchyní je další lednička (120l).

Jídelna má kapacitu cca 40 osob, jídelní nádobí je v odpovídajícím počtu.  V letních měsících je možnost jíst venku pod přístřeškem.

Sociální zařízení  - 3xWC, 2x sprchový kout, teplá voda - el. boiler. Voda z vlastní studny.

 

Pobyty přes prázdniny jsou týdenní, začínají sobotou a končí taktéž v sobotu. Mimo prázdniny jsou pobyty dle uvážení, převážně přes víkend.