Aktuálně

Co se děje na chatě.

2023-01  Koncem roku 2022 se nám podařila rekonstrukce toalet vedle haly. Byla tam jen jedna sprcha, nyní jsou zvlášť dvě toalety včetně WC, umyvadla a sprchy. 

2022-05  V kuchyni je kávovar na kapsle Dolce Gusto, pokud si chcete uvařit dobrou kávu - presso, kupte si kapsle k němu, obsluha je jednoduchá.

2021-09  Cesta na chatu je lesní cestou a je v dost mizerném stavu. V sekci fotografie je video při jízdě nahoru. Můžete si udělat obrázek, jak to tam vypadá. Snažíme se ji aspoň trochu udržovat ale moc  to nejde. Nevíme jak ji zpevnit, aby cestu voda nevymývala. Pro dopravu materiálu na chatu doporučujeme auto s pohonem 4x4.

2019-07  Chtěl bych všechny hosty na naší chatě upozornit, že vzhledem k umístění chaty a protože tam nemá nikdo trvalé bydliště, nechodí k nám pošta. Několikrát se stalo, že horliví rodiče posílají dětem pohlednice a dopisy, které nemá kdo doručit. Dopisy zůstávají na poště v Třinci, dokud si je tam někdo nevyzvedne. Což ovšem trvá déle než je týdenní pobyt. Prosím vedoucí, aby no toto upozornili rodiče.

2016-6. Protože spodní vody jsou stále na nízké úrovni a kdo ví, jak to bude dál, rozhodli jsme se udělat rezervoár vody z vrtu. Nad chatou jsme zakopali nádrž na vodu ( 5m3) a zapojili do rozvodu vody. V době malého odběru (v noci) čerpadlo ve vrtu stále čerpá vodu do nádrže a tak dělá zásobu vody. Doufám, že díky tomuto opatření bude letos vody v chatě dost.

2015-10 Už neplatí, že chatu v zimě zavíráme, chatu lze temperovat a dálkově zapnout topení, takže po příchodu do chaty by mělo být přiměřené teplo. Teplotu na pokojích si řídíte sami termoventily.

Topení na chatě nám jde, podařilo se nám jej zprovoznit, doufáme, že celý systém včetně dálkového ovládání bude fungovat tak jak má.Bude fajn, že půjde dálkově sepnout a tak topit na chatě už od rána, aby večer bylo na chatě teplo. Bude to trochu více stát ale ten komfort stojí za to.

2015-9 Jak víte rok 2015 byl velice suchý rok, před prázdninami a během prázdnin bylo opravdu teplo a téměř vůbec nepršelo. Naše chata je na úpatí hory a zdroje vody byly povrchové. Rok 2013 byl takě dost suchý a tak jsme se rozhodli zkusit zajistit vodu z vrtané studny. To se v závěru roku 2014 podařilo, vrt je hluboký 50m a voda zdá se je. Celá investice s vrtem a se vším dalším vyšla na 145 000,-. Na tuto investici jsme sháněli sponzory (chata na toto nevydělá), což se podařilo cca v 70%. Díly tomuto vrtu jsme prázdniny r. 2015 s různým omezením prožili. Teď (k 20.9.2015) stále povrchové vody nejsou a spodní voda z vrtu je na nízké úrovni, s určitým omezením voda je.

Číslo účtu pro investice a platby  207386342/0600.